Dişler nasıl beyazlatılır?
Beyazlatma, diş yüzeyine sürülen özel jellerle diş renginin açılması işlemidir. Bu işlem, hekimin hazırladığı kişiye özel plaklar ile hasta tarafından uygulanan ev tipi beyazlatma (Home Bleaching) ve klinikte hekim tarafından lazer ile aktive edilerek gerçekleştirilen ofis tipi beyazlatma (Office Bleaching) olarak ikiye ayrılır.
Ev tipi beyazlatma için hastadan muayene sonrasında ölçü alınır ve hastanın ağzına uygun şeffaf bir kalıp hazırlanır. Hasta bu kalıbın içine hekim tarafından verilen beyazlatma jellerini sıkarak kalıbı ağzına yerleştirir. Hekimin önerdiği şekilde ve sürede uygulayarak işlemi gerçekleştirir.

Ofis tipi beyazlatma uygulamasında ise hastanın diş etleri hekim tarafından izole edildikten sonra dişler üzerine uygulanan beyazlatma jeli lazer cihazının özel ışığı ile aktive edilerek diş renklerinin açılması sağlanır. Bu uygulamanın seansı yaklaşık 15 dakika sürer ve kaç seansta sonlanacağı hastanın durumuna göre değişiklik gösterebilir. Beyazlatma işlemi sonrasında dişlerde geçici bir hassasiyet oluşabilir.